PRZEPISY KOŃCOWE Art. 27
Niniejszy zbiór zasad etycznych i deontologicznych jest podstawą do orzekania Sądu Koleżeńskiego Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego.
Art. 28
Polskie Towarrystwo Farmaceutyczne ma statutowy obowiÄ…zek propagowania zasad etyki i deontologii zawartych w niniejszym zbiorze.
Art. 29
W przypadku nieprzewidzianych w niniejszym zbiorze zasad etycznych i deontologicznych, farmaceuta powinien postępować zgodnie z zasadami sformułowanymi w orzeczeniach Sądu Koleżeńskiego Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego oraz kierować się dobrymi obyczajami przyjętymi w środowisku farmaceutycznym.
Art. 30
Wszelkie zmiany niniejszych zasad etycznych i deontologicznych mogą być dokonywane jedynie przez walne Zgromadzenie delegatów Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego.
Art. 3 I
Niniejsze zasady etyczne i deontologiczne polskiego farmaceuty stajÄ… siÄ™ obowiÄ…zujÄ…ce po uchwaleniu ich przez Walne Zgromadzenie Delegatów Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego, podpisaniu przez Prezesa Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego oraz opublikowaniu w “Farmacji Polskiej “.
Art. 32
Sankcje za naruszenie niniejszych zasad etycznych i deontologicznych nie mają zastosowania w tych przypadkach, w których zachowanie się farmaceuty jest zgodne z nakazem, zakazem lub dozwoleniem wynikającym z obowiązujących norm prawnych.
206
Art. 33
Traci moc obowiÄ…zujÄ…cy dokument “Zasady etyczno-deontologic=ne pols; farmaceuty” uchwalony przez Walne Zgromadzenie Delegatów Polskiego Towa~mstwa Farmaceutycznego w dniu 9 kwietnia 1983.
Prezes Polskiego Towarcystwa Farmaceutycznego Prof. dr hab. farm. Witold Wieniawski
ZA~i.ĄCZNIK DO ZASAD ETYCZNYCH 1 DEONTOLOGICZNYCH POLSKIEGO FARMACEUTY
Przyrzeczenie magistra farmacji
Z głęboką czcią i wdzięcznością przyjmuję nadany mi stopień magistra farmacji i ślubuję uroczyście wykonywać swe obowiązki zgodnie z prawem i według najlepszej wiedzy oraz przestrzegać tajemnicy zawodowej.
W ciÄ…gu caÅ‚ego ‘zycia nie bÄ™dÄ™ szczÄ™dzić trudu nad doskonaleniem siÄ™ w naukach farmaceutycznych, starajÄ…c siÄ™ prryczynić do jak najwiÄ™kszego ich rozwoju. BÄ™dÄ™ uważać za swój obowiÄ…zek podać do wiadomoÅ›ci Å›wiata naukowego wszystko to, co stanowi postÄ™p w dziedzinie wiedzy farmaceutycznej. ÅšlubujÄ™ i przyrzekam, 2e nadanÄ… mi godność zachowam nieskalanÄ… i nie splamiÄ™ jej nieprawoÅ›ciÄ…, a w postÄ™powaniu swoim kierować siÄ™ bÄ™dÄ™ zawsze zasadami uczciwoÅ›ci i sumiennoÅ›ci.
SALUS AEGROTI SUPREMA LEX ESTO
207
Inne tematy, które mogą cię zainteresować:
Jest to również sprawa istotna dla samych psychologów klinicznych.
3. Postulaty etyki zawodowej psychologa klinicznego
2. Specyfika pracy zawodowej psychologa klinicznego
b. Praktyka zawodowa.
a. Wykształcenie teoretyczno-metodologiczne
PROBLEMY MODELU ZAWODOWEGO PSYCHOLOGA KLINICZNEGO
c. Taktyka psychoterapii
b. Problem mechanizmu psychoterapii
Psychologia kliniczna
Chcesz dodać swoje ogłoszenie na Defipedii? Wyślij nam informacje wylistowane w sekcji Dodanie ogłoszenia.
July 31, 2010
·
Psychologia kliniczna
Opublikowano w: