Pokolenia kobiet wybierają mężczyzn jako ojców potencjalnych.

Silnych synów ukształtowało męskie ciało które zyskało zdolność zwiększania masy mięśniowej dzięki ćwiczeniom kulturystycznym. Kobiety, które chcą konkurować również poprzez rozwój swej masy mięśniowej są pokonane już na starcie. To nie jest kobiecy sposób konkurowania. Ich ciało zostało uformowane inaczej.
Mężczyźni kierowali się przy wyborze kobiet zdolnościami do opieki nad dziećmi. Wydatne, pełne piersi, szerokie biodra. Czy sprawność fizyczna jest przydatna przy opiece nad dziećmi? Wątpliwe, ale mężczyźni na to reagują. Jeżeli te cechy nie są w ogóle przydatne z punktu widzenia reprodukcji, to nie jesteśmy jedynym gatunkiem, który reaguje na bodźce abstrakcyjne.
Ogon pawia nie służy niczemu pożytecznemu poza symbolizowaniem dobrej kondycji i dobrych genów. Powstał dzięki pokoleniom samic, które wybierały partnerów na podstawie prezencji ogona.
Czerwone barwy są oznaką zdrowia i sygnałem seksualnym. Mężczyźni reagują nań, chodź wiedzą, że usta są pomalowane. To rodzaj genetycznego odruchu. W przypadku makijażu treść obrazu została całkowicie zatarta przez formę. Oznacza, że obie płcie konkurują aby zdobyć najlepszego partnera. Kiedy mężczyźni konkurują o kobietę, nie ma powodu aby wyrzekali się makijażu. To nawiązanie do najlepszych tradycji pawiego ogona.
Kobiety oczekują nie tylko obietnic. Samiec, który potrafił zgromadzić zasób wartościowych dóbr jest gwarantem dostatku dla potomstwa. Prostym sposobem oceny genów mężczyzn jest oszacowanie jego stanu posiadania. Z pewnością właściciel drogiego ubrania będzie miał środki by wspomagać swoje potomstwo.
Umysł ludzki potrafi przeadresować sygnały genetyczne. Bogaty mężczyzna może po prostu zapewnić komfort tu i teraz. Dlatego bogaty starzec może być równie atrakcyjny jak silny młodzieniec. Nikt nie zaprzeczy, że akumulacja dóbr materialnych jest dokonywana po to by przyciągnąć przeciwną płeć. Wiele zwierząt tak postępuje.
Drogi samochód nie jest sam w sobie pomocny przy pielęgnacji dziecka. Symbolizuje jednak skłonność do gromadzenia dóbr przydatnych do tego by przetrwać. Jeżeli zainteresuje samicę dostatkiem na dostatecznie długo jego geny będą bezpieczne.
Różnice w zachowaniach seksualnych ludzi i zwierząt
Jest wiele podobieństw w zachowaniach seksualnych ludzi i zwierząt, ale istnieją i różnice. Człowiek na przykład bardzo często współżyje dla przyjemności. Czy to znaczy, że jesteśmy jedynymi zwierzętami które tak postępują? Niestety nie. Jeżeli chodzi o seks dla przyjemności, a przynajmniej związany z czymś innym niż prokreacja to jesteśmy daleko w tyle za naszymi krewniakami – Bonobo czyli szympansami karłowatymi żyjącymi w środkowym Zairze.
Pochodzą od przodków, którzy zostali w lesie podczas gdy nasi przodkowie wyruszyli na stepy i sawanny. Kiedy nasi przodkowie wypracowali system hierarchicznej poligamii – ich przodkowie doszli do czegoś, co wygląda na kompletną anarchię. Samce, samice, młode, stare, parami i w grupach… Bonobo uprawiają seks tak jak my mówimy sobie „dzień dobry”. Przybierają przy tym szereg pozycji w tym „twarzą w twarz” co uważaliśmy za wyłącznie ludzki sposób współżycia.
Ale to nie anarchia, lecz sposób porozumiewania się. To naprawdę jakby mówiły sobie „dzień dobry”. A nawet o wiele więcej. Zniknęły wszelkie więzi pomiędzy seksem a walką. Seks zdaje się ogarniać to wszystko, co u innych gatunków wyraża agresja. Wśród Bonobo popęd płciowy położył kres przemocy.
Jakie cechy możemy uznać za nasze? Prawie wszystkie zachowania seksualne można wytłumaczyć w kategoriach imperatywu genetycznego, i zaobserwować u innych gatunków. Coś nas jednak wyróżnia. Ludzie to jedyni wynalazcy wśród małp. Mamy wyobraźnię, sztukę, zdolność do fantazjowania o seksie.
Uprawiamy seks zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Możemy dodawać różne barwy, dekoracje, komponować warianty, stroić w kostiumy i sprzedawać. Zamieniliśmy seks w publiczną rozrywkę. Przeznaczyliśmy na ten przemysł całe dzielnice miast. Możemy czerpać przyjemność seksualną jedynie patrząc na innych ludzi, w tym takich, którzy specjalizują się w sprawianiu tej przyjemności. Możemy traktować nasze fantazje serio albo traktować je jako żart.
Ku wielkiemu zaskoczeniu stara zasada konkurowania o względy kobiet nadal działa. Męskie ciała są tym, czym są bo tysiące pokoleń mężczyzn konkurowało między sobą, a kobiety tylko obserwowały i dokonywały wyboru. Teraz kobiety obserwują mężczyzn i wyobrażają sobie jak najlepsze rezultaty. Oddają się im wewnątrz swoich mózgów, w wyobraźni. Nawet nasz obyczaj zdobywania kobiet przybrał pod wpływem fantazji kolory i dźwięki których nigdy nie znała natura.

Artykuł dotyczy następujących zagadnień:

  • mail bodaj com loc:NL